Jeden Naród ponad granicami  pomoc dla Polaków z Donbasu! PDF Drukuj Email
 Na pewno słyszeliście o Polakach mieszkających na wschodniej Ukrainie. Słyszeliście też o ewakuacji ich przez Rząd RP. Niestety prawda jest trochę inna. Nie wszyscy nasi Rodacy zostali z terenu ogarniętego wojną wywiezieni. Nie do wszystkich taka informacja dotarła. O tym czy był celowy zabieg, czy nie – nie nam rozstrzygać. Faktem jest, że nasi krajanie pozostali w śmiertelnie niebezpiecznej strefie, a rząd Ewy Kopacz nie zamierza troszczyć się o ich bezpieczeństwo.
Tam gdzie brakuje pomocy Państwa, musimy wziąć sprawy w swoje ręce i pomóc Rodakom. W ostatnim czasie do Polski przyjechało 50 rodzin, z czego jedna zamieszkała w naszym pięknym mieście. Gdy opuszczali rodzinny dom, nie zabrali prawie nic ze sobą. W tej chwili potrzebują podstawowych artykułów spożywczych. Będziemy je zbierać na Racovii Cup, przez cały czas trwania turnieju. Pokażmy, że Patriotyzm, w naszym wykonaniu to nie tylko puste słowa i noszenie ciuchów, ale przede wszystkim realne działania. Nie pozwólmy by Polacy wracający do macierzy, czuli się obco na rodzimej ziemi.
Dla tych, którzy nie będą na Racovii Cup, polecamy Fundację Wolność i Demokrację, która prowadzi pomoc dla Polaków w Donbasie.
http://wid.org.pl/projekty/polacy-z-donbasu/
http://polacydonbasu.pl/
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »

Logowanie


Nie pamiętasz hasła?
Konto? Zarejestruj się!

Sonda

Gościmy

Partnerzy

 

 

 

 

  

 

   

 

 

 

 

   

 

 

 

 

 

Copyright 2018 Wieczny Rakow.