Historia SK "Wieczny Raków" PDF Drukuj Email

W jeden z listopadowych wieczorów 2009 roku umówiliśmy się na spotkanie w pewnym częstochowskim pubie, by w luźnej atmosferze porozmawiać o sprawach związanych z kibicowaniem na Rakowie. Nie wszyscy znaliśmy się jak „łyse konie” ale szybko podczas rozmowy przekonaliśmy się, że nadajemy na tych samych falach. To właśnie podczas tego spotkania narodziła się idea zorganizowania turnieju dla kibiców oraz padły słowa o konieczności zalegalizowania naszej działalności poprzez rejestrację stowarzyszenia.


Od słów do czynów przeszliśmy bardzo szybko, utworzyły się grupy odpowiedzialne za poszczególne zadania, a z czasem dołączały kolejne chętne do pomocy osoby. O fakcie, że możemy razem wiele zdziałać byliśmy przekonani od początku, toteż pierwsza nasza inicjatywa czyli RACOVIA CUP 2010 wypadła okazale.

Formalności związane z rejestracją stowarzyszenia udało się zakończyć 20 kwietnia 2010 roku kiedy to otrzymaliśmy decyzję Sądu o przyznaniu nam nr KRS.

Mimo iż nie działamy zbyt długo udało nam się przeprowadzić już kolejną sporą akcję tzn. Dzień Drzwi Otwartych Rakowa, podczas to którego bawiliśmy się wspólnie przed i po meczu z Nielbą Wągrowiec na zorganizowanych przez nas i klub koncertach oraz mieliśmy przyjemność obejrzenia wielu ciekawych pokazów.

Kolejne inicjatywy powinny być widoczne już wkrótce….;)
 
Copyright 2018 Wieczny Rakow.